
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 297
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09542
Ext.Price$0.09542
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09542 | $0.09542 |
| 10 | $0.04771 | $0.47710 |
| 50 | $0.04297 | $2.14850 |
| 100 | $0.03870 | $3.87000 |
| 500 | $0.03265 | $16.32500 |
| 1000 | $0.02755 | $27.55000 |
| 3000 | $0.02624 | $78.72000 |
| 5000 | $0.02499 | $124.95000 |
| 10000 | $0.02352 | $235.20000 |
